Načítání...

Služby

Bělení zubů


Je takzvaná „třešnička na dortu“. Provádím, pouze projde-li klient vstupním vyšetřením a následnou kontrolou a má dokonale očištěný chrup od zubního kamene a plaku. Dodržuje-li zásady správné hygieny a jeho chrup je k bělení vhodný (od zubního lékaře indikovaný). Ordinační bělení: se provádí pod profesionální kontrolou v ordinaci a trvá obvykle kolem 1,5 hod. Pro tento druh bělení používám 35% peroxid vodíku od firmy OPALESCENCE, protože pouze takto vyšší koncentrace peroxidu zaručuje rychlý a efektivní výsledek.


Spojení šperku a povrchu zubu je velmi pevné, není se třeba bát jeho uvolnění během jídla. Pokud je ozdobu z jakéhokoliv důvodu nezbytné odstranit, lze toto provést velmi jednoduše a bez rizika poškození zubu, podobně jako se odstraňují rovnátka zubů. Povrch zubu po vyleštění získává svůj původní vzhled.


Nejlépe vypadající dentální šperky jsou krystaly z pravého diamantu nebo zirkonu ve velikosti 1,5–2,5 mm, v různých barvách. Dále můžeme vybírat z ozdob ze zlata nebo stříbra, jejich přítomnost na zubech je však již podstatně extravagantnější. Podmínkou pro bezpečnou aplikaci dentálních ozdob je především perfektní ústní hygiena a dobře ošetřený chrup. Ozdobu lze upevnit všude tam, kde nebude překážet do skusu, nejčastěji se však uplatňují horní postranní řezáky (viz foto).


Domácí bělení

Na základě otisku v ordinaci nám zhotoví laboratoř speciální nosič do kterého si doma aplikujete zakoupený gel. Používám Opalescence 12%- 20% karbamid peroxidu. Nosič s gelem je nutno nosit několik hodin denně po dobu až 14 dní do požadované bělosti zubů.


Důležité kroky během bělení a po vybělení

Nejdůležitější je dodržovat tzv. bílou dietu (podrobnější informace obdržíte přímo na konzultaci). Vlivem bělícího prostředku je totiž povrch zubů náchylnější ke vstřebávání vnějších barviv a nežádoucí zabarvení zubů se při nedodržení této diety rychle obnoví.

Dále je také nutné před, během i po aplikaci bělícího prostředku dodržovat důslednou ústní hygienu.

Po bělení byste v některých případech mohli mít zuby citlivější například při konzumaci studených či horkých tekutin. Tyto potíže se vyskytují u 10% pacientů několik hodin po vybělení, avšak během jednoho dne prakticky vymizí.

Výsledný efekt závisí především na dokonalé hygieně dutiny ústní, dále na složení stravy, kouření a celkovém životním stylu. Pouze dokonalou hygienou zpomalíte usazování pigmentů na vašich zubech. Po čase, který je vždy velmi individuální, nejdřív 12 měsíců, je možné ordinační bělení opakovat. Ideální postup je ten, kdy po ordinačním bělení následuje domácí bělení. Tato kombinace zajistí nejdelší a nejvýraznější výsledek.