Načítání...

Služby

Aplikace šperků na zuby


Aplikace šperku je bezbolestivá. Povrch zubu (sklovina) se nejprve důkladně očistí za pomocí Air-flow. Poté se v několika krocích ozdoba přilepí na zub. Případné přebytky dentálního adheziva se na závěr pečlivě vyleští.


Spojení šperku a povrchu zubu je velmi pevné, není se třeba bát jeho uvolnění během jídla. Pokud je ozdobu z jakéhokoliv důvodu nezbytné odstranit, lze toto provést velmi jednoduše a bez rizika poškození zubu, podobně jako se odstraňují rovnátka zubů. Povrch zubu po vyleštění získává svůj původní vzhled.


Nejlépe vypadající dentální šperky jsou krystaly z pravého diamantu nebo zirkonu ve velikosti 1,5–2,5 mm, v různých barvách. Dále můžeme vybírat z ozdob ze zlata nebo stříbra, jejich přítomnost na zubech je však již podstatně extravagantnější. Podmínkou pro bezpečnou aplikaci dentálních ozdob je především perfektní ústní hygiena a dobře ošetřený chrup. Ozdobu lze upevnit všude tam, kde nebude překážet do skusu, nejčastěji se však uplatňují horní postranní řezáky (viz foto).